Brazílska skupina odborníkov na mestské úpravy Urb-i vytvorila galériu verejných priestranstiev z fotografií na Google Street View. Zábery ukazujú ako ulice vyzerali pred úpravou a po úprave.

Brusel, Belgicko

Mexico City, Mexiko

Yuval Fogelson, jeden zo zakladateľov Urb-i, hovorí, že práve vďaka Google mapám objavujú miesta, ktoré boli nedávno zrevitalizované a sprístupnili sa tak ľuďom.

Istanbul, Turecko

Modena, Taliansko

Bordeaux, Francúzsko

Google mapy zobrazujú na viacerých miestach časovú os, na ktorej si môžete zvoliť rok vyhotovenia fotografie. Vďaka tomu je možné vidieť premenu miest s odstupom niekoľkých rokov.

Londýn, Veľká Británia

Szeged, Maďarsko

Aj malé úpravy dokážu vytvoriť príjemné prostredie, kde sa oplatí na chvíľu zastaviť.

Bukurešť, Rumunsko

Budapešť, Maďarko

Miláno, Taliansko

Malmö, Švédsko

Santiago, Čile

Cork, Írsko

Mestská hromadná doprava má byť pohodlná a rýchla. Vyhradené bus pruhy a návrat veľkokapacitných električiek umožňuje výrazne odľahčiť dopravu v meste.

Medelín, Kolumbia

Paríž, Francúzsko

Politika posledných desaťročí dávala na prvé miesto automobil. Ulice miest boli prebudované na diaľnice, ktorým dominoval betón a asfalt. Viaceré mestá už napravili chyby minulosti. Vrátili do pôvodného stavu toky riek a vytvorili atraktívne promenády pozdĺž ktorých sa rozvíja miestna ekonomika, vyrastajú obchody, reštaurácie a kaviarne. Automobily ulicami prejdú vysokou rýchlosťou, avšak ľudia sa radi zastavia, rozprávajú a nakupujú.

Hág, Holandsko

Chambery, Francúzsko

Budapešť, Maďarsko

Montréal, Kanada

Lisabon, Portugalsko

Auckland, Nový Zéland